Στολίσαμε τον «Μάρτη» μας με κόκκινες και άσπρες κλωστές
![](https://www.hamogelo.gr/media/uploads_image/2024/03/01/p1hnsesafj1fns1ge91vsq5tljip4.png)
Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος συνεπείς στο ραντεβού μας με την άνοιξη και τον ερχομό του πρώτου μήνα της, του Μαρτίου, φτιάξαμε τον γνωστό σε όλους μας «Μάρτη».
H παιδαγωγός μαζί με τα παιδιά στρώθηκαν για δουλειά!!
Κόκκινες και άσπρες κλωστές, στη σειρά, μαζί με ποικίλα σχέδια για να στολίσει ο καθένας τον δικό του Μάρτη με: πεταλούδες, καρδιές, ματάκια, χελώνες και ό, τι άλλο μπορεί να βάλει η φαντασία του κάθε παιδιού.
Την αρχή φέτος την έκανε ο μικρότερος του Σπιτιού Ημερήσιας Φροντίδας καθώς ανυπομονούσε να το φορέσει πρώτος!