Mια γραμμή και μια τελεία κι είναι θαύμα η ιστορία!
![](https://www.hamogelo.gr/media/uploads_image/2021/03/02/p1evou3h6akhn14oej0cuon6ia9.jpg)
Σήμερα στο Σπίτι της Ημερήσιας Φροντίδας διαβάσαμε το βιβλίο της κυρίας Ευαγγελίας Γκιώνη με τίτλο "ΜΙΑ ΓΡΑΜΜΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑ Η ΙΣΤΟΡΙΑ". Παρατηρήσαμε τις σελίδες με τα όμορφα χρώματα, την εξέλιξη της ιστορίας που μας κράτησε σε αγωνία και την επιμονή του πρωταγωνιστή να γίνει αυτό που λαχταρά.
Αφού ολοκληρώσαμε την ανάγνωση της ιστορίας σκεφτήκαμε να ζωγραφίσουμε τις εικόνες που μας άρεσαν περισσότερο . Σας τις παρουσιάζουμε λοιπόν και ελπίζουμε να σας ταξιδέψουμε στην ιστορία μέσα από τα σχέδια και τα χρώματά μας.
*Το κείμενο γράφτηκε από τους εργαζόμενους στα Σπίτια Ημερήσιας Φροντίδας του Οργανισμού.